MUUSIKAST

 

Etnosfääri moodustavad kolm erineva taustaga muusikut, kelle ühises loomingus põimuvad ürgsed ja kaasaegsed helid. Akustiliste ja elektrooniliste vahendite kombineerimisel sünnib muusika, mille sisu tuleb rahvamuusikast ja vorm kaasajast. Eriline atmosfäär, muusika, mis kannab juurte juurde – maailma, kus kõik on võimalik...

Eesti etnomuusika auhinnad 2018

Aasta debüütalbum nominent
Aasta uusfolk artist nominent

Koosseisu kuuluvad:

Kathi Koch – vokaal, klahvpill, torupill, vile
Kaarel Kuusk – klahvpillid, live-elektroonika, vokaal
Karl-Markus Kohv – trummid, perkussioon, vokaal

MEIST

Oleme oma muusikuteed kõik alustanud klaveriõpingutega, kuid edasi käinud igaüks ise rada.

Kathi on meie bändi süda, kes hoolitseb, et prooviruumi jõuaks mõnus repertuaar ja et see ruumist väljudes ei kaotaks oma algset võlu. Pärimusmuusikapisik süstiti Kathisse 2012 aastal Veljo Tormise regilaulmise stilistika loengus, kus teda köitsid regiviiside meditatiivsus ja sõnade funktsionaalsus ning sõnum. Lisaks laulmisele ei pelga Kathi kätt külge panna ka erinevatele instrumentidele nagu klaver, torupill või vile.

 

Kaarel on meie klahvimängija ja ideede generaator, kelle esimesed sammud muusikuna said alguse Vändrast. Tänaseks on ta tegevmuusik olnud juba rohkem kui kümme aastat ja seda kõikvõimalikes muusikavaldkondades ja -žanrites. Kaarel võib ühe muusikaprojekti vältel olla korraga nii helilooja, arranžeerija, noteerija, helisalvestaja, helitöötleja, muusikaline kujundaja, juhendaja, muusik kui ka produtsent. Lisaks Etnosfäärile on ta tegutsenud või tegutseb ka erinevates progressiive, minimalistliku, elektroonilise, klassikalise, improvisatsioonilise, jazz-, pop -ja tantsumuusika koosseisudes, mis kõik on tema kui muusikakirjutaja käekirja kujundanud. Etnosfäär on esimene folkmõjutustega bänd Kaarli jaoks, kuhu on põimunud ka kõik see eelnev virrvarr ja parajalt terav kompott žanritest.

Markus on meie rütm ja pulss, kes maitsekalt tuksub mööda sissetallamata rada. Kuigi õppinud on Markus jazzmuusikat, leiab ta sellegipoolest tee juba mitmendat korda ka pärimusmuusika juurde. Näiteks on ta mänginud sellistes folkansamblites nagu Puzle ja Ars Apta. On teada, et multiinstrumentalist Markus on võimeline mängima ühe käega klaverit ja teisega trummi - seda vaatepilti kavatseb Etnosfäär lähitulevikus kindlasti ära kasutada.

© 2017 Copyright Etnosfäär